Laeb...

SPORTLIK VABAVÕITLUS

Mis on sportlik vabavõitlus

Sportlik vabavõitlus ehk MMA  (Mixed martial arts) on mitmekülgne ja põnev täiskontaktne võitlusspordiala. Sportlik vabavõitlus ühendab endas paljud teised võitlusalad ning seob need üheks ägedaimaks spordialaks maailmas! Spordiala kogub populaarsust nii Eestis kui ka välismaal ja põhjusega – MMA treeningud on füüsiliselt ja tehniliselt väljakutserikkad, pakkudes intensiivseid elamusi ja särtsakat võimalust argipäeva pingeid maandada. Loomulikult on see ka parim alus enesekaitse oskuste arendamiseks, füüsilise vormi parandamiseks või kehakaalu langetamiseks.

MMA koosneb kolmest erinevast võitlusdistantsist:

• Püstivõitlus: käe- ja jalalöökidel põhinev võitluse osa, mille aluseks on poks, Taipoks, kikkpoks, K-1, karate, taekwondo,  sambo;
• Lähivõitlus: maadlusaladel põhinev võitluse osa, mille eesmärgiks on võitlustasandi muutmine püstivõitlusest maasvõitlusesse. Lähivõitluse (clinch) aluseks on judo, Brasiilia jiu-jitsu, Kreeka-Rooma maadlus, vabamaadlus, Taipoks (löögid lähidistantsilt);
• Maasvõitlus: võitlus maas, mille eesmärk on vastase alistamine kägistuste või liigeslukkudega; aluseks judo, Brasiilia jiu-jitsu, sambo, lukumaadlus (grappling).

MMA treeningud Võimlas

Spordiklubi Võimla mattidel toimuvad mitmekülgseimad MMA treeningud Tartus. Vabavõitluse treenimiseks ei pea omama kogemust kõigis nimetatud valdkondades, kuigi eelnevad (võitlus)spordioskused teevad loomulikult head. Võimlas treenib nii endisi maadlejaid, judokaid, kikkpoksijaid, taipoksijaid, kuid ka teiste spordialade esindajaid (jõutõstmine, sõudmine, korvpall). Paljude liikmete jaoks on aga esimene kokkupuude võitlus- või võistlusspordiga toimunud just siin, Võimlas.

Võimla vabavõitluse treeningutega liitumiseks tuleb esmalt läbida Võimla baaskursused – endale sobivas järjekorras või samaaegselt maasvõitluse baaskursus ja püstivõitluse baaskursus. Baaskursused annavad esmased teadmised ja oskused konkreetsest võitlusdistantsist, mida hakatakse edaspidi MMA treeningutel omavahel siduma.

MMA treeningud on mitmekülgsed, põnevad ja füüsiliselt ning vaimselt väljakutsuvad. Ükski treening ei ole kunagi samasugune ja arenguruumi on alati piisavalt. Vabavõitluse harrastamine tagab suure intensiivsusega treeningud, annab parimad alused enesekaitse oskusteks, tõstab enesekindlust, aitab maandada pingeid, mida stressirohke elustiil endaga kaasa toob ning kisub kaasa tervislikku elustiili uute sõprade seltsis.

Kõigile, kes otsivad kõige ekstreemseid väljakutseid, loome võimalused astuda võitlusringi – kutsume liituma Võimla võitlustiimiga ning aitame võistleda kohalikel võistlustel või välismaal amatöör- või profitasemel.

Võimla BJJ MMA Tartu Estonia

Spordiklubi Võimla on Eesti esimene ning Tartu suurim BJJ ja MMA klubi. Treeningud algajatele, edasijõudnutele ja võistlussportlastele.

 

Kohtumiseni matil!

  Spordiklubi Võimla
    Tartu, Eesti
  info@voimla.ee