Laeb...

BRASIILIA JIU-JITSU

Mis on BJJ

Brasiilia jiu-jitsu, tuntud ka kui lihtsalt BJJ, on tõetruu ja eluline võitlussport, kus keskendutakse maasvõitlusele. Võitluse eesmärk on domineeriva asendi saavutamine ning vastase alistamine domineeriva asendi või liigeslukuga. Kõlab jõhkralt? Ei ole! Brasiilia jiu-jitsu treeningud on lõbusad, ohutud ja pakuvad mõnusaid väljakutseid nii kehale kui ka meelele.

Brasiilia jiu-jitsut võib pidada judo vennaks (või õeks?) – nagu vendadel ikka, on neil omajagu ühist, kuid siiski on aeg ja pikk vahemaa teinud oma töö ning kasvatanud kaks eraldiseisvat spordiala. BJJ ja judo põlvnevad ühisest esivanemast – Jaapani traditsioonilisest võitluskunstist ju-jutsust. Siiski on BJJ palju muutunud ning peale sarnase nimetuse ei ole neil kahel alal enam muud olulist ühist.

BJJ treeningud Võimlas

Brasiilia jiu-jitsu treeningutega alustasime Tartus 2003. a sügisel. Peamised eestvedajad olid sel ajal Indrek Reiland ja Jorgen Matsi. Aasta hiljem sündis ettevõtmisest Võimla (sel ajal Elustreening Eesti). Õpetamismetoodika on aastate jooksul palju muutunud ning arenenud, kuid põhiline on jäänud samaks – treeningute elulisus ja realistlikkus sarnaselt tõelise võitlusega, mitmekülgne koormus nii kehale kui vaimule ning loomulikult linna parim treeningolustik! Võimlasse tullakse otsima sportlikke väljakutseid, kuid lisaks leitakse sõbrad kogu eluks – ühine matil veedetud aeg, raskustest üle saamine, võistlusreisid ja treeningväline tegevus ühendab.

Võimla maasvõitluse treeningud toimuvad kahes erinevas tasemes:

Maasvõitluse baaskursus: baaskursusele ootame kõiki, kel varasem võitlusspordikogemus täiesti puudub või on eelmistest treeningutest juba aastaid möödas. Baaskursusel õpime selgeks BJJ põhitõed ja tehnikad.
BJJ edasijõudnud: edasijõudnute treeningutesse ootame kõiki Võimla baaskursuse lõpetanud jitsikaid või neid, kes oma esmase treeningkogemuse juba kusagilt mujalt saanud. Edasijõudnute treeningute käigus jaotame osalejad tihti veel omakorda kahte gruppi – vähema kogemusega võitlejad saavad värskendada baasteadmisi ning võimetekohaselt uusi tehnikaid omandada, värvilised vööd aga rohkem omavahel drillida ja spetsiifilisemaid tehnikaid arutada-jagada.

Võimla BJJ MMA Tartu Estonia

Spordiklubi Võimla on Eesti esimene ning Tartu suurim BJJ ja MMA klubi. Treeningud algajatele, edasijõudnutele ja võistlussportlastele.

 

Kohtumiseni matil!

  Spordiklubi Võimla
    Tartu, Eesti
  info@voimla.ee