Laeb...
07
apr.
2024

Miks minna võistlema: Kasperi kogemus

Autor: Kristel 0

Kujuta ette, mida on võimalik saavutada, kui sa ei lase oma hirmudel ja kahtlustel enda üle võimust võtta. Või kui palju saaksid areneda, kui astud välja oma mugavustsoonist ning võtad vastu uue väljakutse. Brasiilia jiu-jitsu võistlused on ideaalne võimalus teha just seda ning tänasel päeval ei kujutaks ma enam ettegi, et ma käiks ainult jitsi treeningutel ja mitte võistlemas

Mäletan hästi oma esimest kogemust Brasiilia jiu-jitsu võistlustel. See oli 2012. aasta sügisel, mil olin vaid kuus nädalat baaskursustel käinud. Ometi otsustasin minna võistlustele Tallinnas. Ma ei teadnud täpselt, mida oodata, kuid soov võistelda ja kogemusi saada oli suur. Enne võistlust valdas mind ärevus ning peast käisid läbi igasugused kahtlused, kuid ma ei lasknud nendel end heidutada. Tegutsesin mattidel parimal viisil, mis ma oskasin – tulemuseks neli matši ja neli kaotust, kuid kogemus, mille sealt sain, oli hindamatu. Ei läinud kaua aega, et kaotused hakkaksid võitudega asenduma ning peagi sain võistlustelt oma esimese kulla.

Esimesed võistluskogemused tõid mulle juurde kõvasti motivatsiooni saada paremaks, õppida oma vigadest ning mis kõige tähtsam, see andis mulle kindluse jätkata oma teekonda jiu-jitsus.

Üks suurimaid hüvesid, mis kaasneb võistlustel käimisega, on võimalus luua sidemeid ja leida uusi sõpru. Võistluskeskkond loob erilise ühenduse inimeste vahel, kes jagavad minuga sama kirge. Võin julgelt öelda, et tänu võistlemisele on mul sõpru nii Soomest, Lätist, Iirimaalt kui ka Itaaliast.

Samuti tekivad lähedased sõbrad koduklubist, kellega koos võistlusteks ette valmistuda, üksteisele tagasisidet anda ning toetada nii enne võistlusi kui ka matšide toimumise ajal.

Seega, kui sul on kasvõi korraks tulnud pähe mõte proovida võistlema minna, siis ära rohkem kõhkle ning registreeri end kohe ära. Võta see väljakutse vastu ning avasta, mida suudad tegelikult saavutada!

Järgmine võimalus võistlemiseks Tartus juba 13. aprillil!

Võimla BJJ MMA Tartu Estonia

Spordiklubi Võimla on Eesti esimene ning Tartu suurim BJJ ja MMA klubi. Treeningud algajatele, edasijõudnutele ja võistlussportlastele.

 

Kohtumiseni matil!

  Spordiklubi Võimla
    Tartu, Eesti
  info@voimla.ee